| Brand | Ecolab |
|---|
Ecolab Hand Sanitizer 5 ltr Jar
a few drops of instant hand sanitizer can keep you and your family protected from 99.9% germs* anytime, anywhere. its alcohol-based formulation keeps germs and viruses away from your hands, that too, without soap or water.
what?s more? it also leaves your hands feeling fresh, clean and soft. so, go ahead, touch, pet, play, eat. just don?t forget to apply, spread and rub this gel sanitizer on your hands for germ-protection, wherever you are.
*tested on selected lab organisms. ^as per the recommendations of WHO.
Category: Sanitizer & Disinfectant
Share This:
Enquiry about Ecolab Hand Sanitizer 5 ltr Jar

Additional information
Related products

SAVE
Close

SAVE
Close
70%

SAVE
Close
Raymond Actisafe hand sanitizer 100ml
| Packaging Size | 100ml |
|---|---|
| Packaging Type | Flip Top Bottle |
| Brand | Park Avenue |
| Alcohol Content % | 61 – 70 |
| Minimum Order Quantity | 24 |

SAVE
Close
Sold out
Close
Savlon Disinfectant Spray 170ml
| Packaging Size | 170ml |
|---|---|
| Packaging Type | Spray Can |
| Alcohol Content % | 61 – 70 |
| Minimum Order Quantity | 100 PCS |

SAVE
Close
Piramal Jungle Magic Hand Sanitizer 50ml
| Packaging Size | 50ml |
|---|---|
| Packaging Type | Flip Top Bottle |
| Alcohol Content % | 61 – 70 |

SAVE
Close
Sold out
Close

