| Weight | 200 g |
|---|---|
| Purpose | Hygiene Haintain |
| Brand | Reckitt |
Dettol Cool Body Wash 200ml
Dettol Body Wash and Shower Gel – Cool combines Dettol’s trusted germ protection with a crispy menthol fragrance that leaves your skin feeling fresh and rejuvenated. It forms a rich lather that prevents body odour by killing foul odour causing bacteria, while the moisturizing formula deeply nourishes your skin. The pH-balanced formula on the other hand suits all skin types.
Category: Handwash & Personal Care
Share This:
Enquiry about Dettol Cool Body Wash 200ml

Additional information
Related products

SAVE
Close
PREMIUM FOAM SOAPGREEN APPLE/PINK PEACH AQSA – 7403
| Purpose | HAND WASH |
|---|---|
| Fragnace | GREEN APPLE/PINK PEACH |
| Brand | Aqsa |

SAVE
Close
Tork Liq Gel Soap Mini(420502)
| Weight | 489.3 g |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 92 × 164 mm |
| Fragrance | Fresh Scent |
| Color | Light Yellow |
| Brand | Tork |
| Number of doses | 475 |

SAVE
Close
Tork Foam Soap(520501)
| Weight | 1034 g |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 92 × 240 mm |
| Fragrance | Fresh Scent |
| Number of doses | 2500 |
| Brand | Tork |

SAVE
Close

SAVE
Close

SAVE
Close

SAVE
Close
STANDARD LIQUID SOAPROSE PINK / FRESH LIME AQSA – 7401S
| Purpose | HAND WASH |
|---|---|
| Fragnace | ROSE PINK / FRESH LIME |
| Brand | Aqsa |

SAVE
Close

